Після закінчення курсу, крім знань та навичок, професійного запису вашого виступу та рекомендацій від педагога, ви отримаєте ось такий гарний сертифікат, як офіційне підтвердження про успішне проходження навчання на курсі.
Якщо Ви бачите себе тим, хто створює класні ролики, хочете передати світові Ваше бачення, але не знаєте як
Якщо зйомка для Вас хобі, але Ви хочете опанувати цей вид мистецтва на професійному рівні
Якщо Ви вже знімаєте відео, але відчуваєте, що є прогалини з налаштуваннями, світлом
Налаштування камери для зйомки відео. Що означає "кіношна картинка". Робота з референсами та аналіз відео. Операторське встаткування. Композиція кадру: прийоми та/або правила? «Монтажне» мислення під час зйомки сцени. Крупності та ракурси планів. Світло у кіно. Світлові схеми та розкриття героя за допомогою світла. Рух камери: статика та динаміка кадру. Навіщо, куди та як переміщати камеру? Як зняти блог, інтерв'ю, музичний чи тревл ролик. (20 годин уроків + домашні завдання)
2-х денна операторська практика: робота з освітлювальним обладнанням, операторська техніка, знімальний майданчик на кіностудії, міські локації (15 годин практики)
Ви дізнаєтесь та спробуєте всі базові техніки операторської майстерності. Детальна програма кожного блоку розписана нижче
Основи композиції:
Розглядаються прийоми композиції, методи психологічного на глядачів з допомогою окремого кадру. Композиція та компонування кадру. Її зв'язок із налаштуваннями камери та об'єктивами. Межі кадру та питання, які потрібно поставити собі під час роботи з кадруванням. Сприйняття героя щодо рамок кадру. Коли доречна відкрита чи замкнута композиція? Чи потрібне повітря в кадрі? Герой та його оточення. Площинна та глибинна композиція. Об'єм та глибина в кадрі: багатоплановість, лінійна, тональна та повітряна перспектива. Центри уваги. Як виділити головне та прикувати увагу глядача, але при цьому не допустити поганого групування у кадрі. Геометрія у побудові кадру. Прийоми, що покращують компонування та розташування об'єктів у кадрі.
Багаторакурсна зйомка:
Основи кіномови. Крупності кадрів, їх значення та застосування.
Ракурси та кути зйомки. Під яким кутом знімати? Що означає "знімати монтажно". Основні види монтажних помилок на знімальному майданчику. Рух у кадрі: операторські прийоми та засоби художньої виразності, їх вибір та використання режисером та оператором у роботі над мізансценою.
Організація процесу зйомки:
Процес підготовки та проведення зйомки. Етапи робіт над відеопродуктом. Що потрібно знати та вміти до того як вийти на знімальний майданчик. Пошук ідей, референсів, створення розкадровок та чек-листів. Як створювати розкадрування не вміючи малювати? Розглянемо доступні онлайн-ресурси, які допоможуть знайти ідею зйомки та визначитися зі стилем, кольором та рухом у кадрі.
Світло у кадрі:
Види та характеристики світла. Контрастність, яскравість та температура світла. Основні засади роботи зі світлом. Драматичне, комедійне, нуарне світло. Світло в сцені на загальному та на крупних планах
16 годин (2 дні) роботи з освітлювальним та операторським обладнанням у команді на знімальному майданчику (Одеська кіностудія)
Особливості жанру. Як працювати з комерційними чи соціальними проектами? Де черпати натхнення та різні ідеї під час підготовки до зйомки реклами. Опрацювання ідеї короткого рекламного ролика. Детальний груповий аналіз підсумкових результатів з подальшою роботою над помилками
Особливості зйомки та монтажу динамічних сцен. Рух камери. Операторська техніка - візок, кран, платформа, стедікам, троси та ін. Зйомка камерою "з рук". Зйомка в русі (рух камери та актора/об'єкта): панорама, наїзд, від'їзд, горизонтальний та вертикальний проїзд, обльоти, стабілізація та використання стедикаму. Ви дізнаєтесь, як створити атмосферу у відеоролику, освоїте техніки передачі настрою в кадрі та прийоми динамічної зйомки
Методи зйомки діалогів. Вісімка та робота з віссю. Планування, налаштування, світло та композиція. Основні хитрощі під час зйомки діалогу. Детальний груповий розбір домашніх завдань із подальшою роботою над помилками
Основні засади роботи зі світлом. Типи світла по напрямку. Схеми постановки світла. Робота зі світлом на вулиці та в приміщенні. Види та характеристики світла та світлових приладів. Освітлення – життєво важлива частина кінематографії, тому цей етап є ознайомленням з методами та фішками освітлення, що використовуються для візуального оповідання в кіно, в рекламі, кліпах.
Після закінчення курсу, крім знань та навичок, професійного запису вашого виступу та рекомендацій від педагога, ви отримаєте ось такий гарний сертифікат, як офіційне підтвердження про успішне проходження навчання на курсі.
Викладач – Євген Вечканов
Професійний фільммейкер: кінооператор, режисер, відеомонтажер.
У зйомку прийшов у 2011 році, після перемоги у сценарній майстерні Одеського міжнародного кінофестивалю. Почав знімати короткомертажки, музичні кліпи та рекламу. За плечима близько сотні короткометражних фільмів та музичних роликів як за своїми сценаріями, так і у роботі з продакшн-студіями.
Ваше ім'я
Ваш телефон
Ваш email
Ваш пароль
Або увійдіть через соц. мережі:
У Вас ще нема аккаунту?
Ваше ім'я
Ваше прізвище
Ваш email
Ваш телефон
Ваш пароль
Підтвердити пароль
Ваш email
У Вас ще нема аккаунту?
Ваш новий пароль